Domowy manicure krok po kroku - zrób to jak profesjonalistka

person Opublikowane przez: Onlyprof.pl list W: Manicure
  • Każda kobieta lubi o siebie dbać - zarówno jeżeli chodzi o skórę, włosy czy paznokcie. Niektóre z pań decydują się na profesjonalne zabiegi w salonach urody, inne - na pielęgnację w zaciszu własnego domu. Jednym z najczęściej wykonywanych czynności jest domowy manicure. Nie zajmuje on zbyt wiele czasu, a efekt zadbanej dłoni doda niejednej kobiecie pewności siebie. Wystarczy tylko kilka chwil, aby zadbać o płytkę paznokcia i czuć się fenomenalnie! Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jak o siebie zadbać i wykonać domowy manicure w zaledwie czterech krokach!

Do wykonania domowego manicure metodą klasyczną będziesz potrzebować: 

Jeżeli chodzi o domowy manicure hybrydowy, będziesz potrzebować:

Krok 1: Usuwanie starego lakieru do paznokci - domowy manicure

Jeżeli nie masz pomalowanych paznokci - umyj dokładnie ręce i przejdź do drugiego kroku. 

Domowy manicure rozpocznij od zmycia starego lakieru, który masz aktualnie na płytce paznokcia. Potrzebujesz do tego zmywacza do paznokci - jeżeli zależy Ci na delikatniejszym usunięciu lakieru, zdecyduj się na zmywacz bez acetonu - oraz wacików kosmetycznych. Jeżeli sam zmywacz nie jest w stanie usunąć pozostałości po lakierze, użyj pilniczka lub specjalnej kostki ze ścierającą powierzchnią. Umyj dokładnie ręce i przejdź do drugiego kroku. 

Jeśli na paznokciach masz lakier hybrydowy - do jego usunięcia zastosuj frezarki. Jednak jeśli jej nie posiadasz, użyj zmywacza, który jest przeznaczony do tego typu produktu. Pamiętaj, że nie zmywa się on jak klasyczny lakier - należy go najpierw nasączyć, a następnie delikatnie usunąć drewnianym patyczkiem.

Krok 2: Piłowanie i skracanie paznokci - domowy manicure

Przy użyciu papierowego pilniczka dopasuj długość paznokci do swoich preferencji. Zadbaj o to, by zrobić to dokładnie. Wypiłuj także boki płytki, aby optycznie ją wydłużyć. Następnie zamknij płytkę paznokcia, delikatnie piłując go po całej powierzchni. Na koniec możesz użyć specjalnej polerki, która wygładzi zadarte części. 

Krok 3: Wycinanie skórek - domowy manicure

Posmaruj paznokcie płynem do zmiękczania skórek lub mocz dłonie w wodzie z oliwką przez kilka minut. Odsuń skórki drewnianym patyczkiem, a następnie usuń je cążkami. Zwracaj uwagę, aby nie robić tego zbyt głęboko! Posmaruj na koniec skórki oliwką - aby je nawilżyć. Pamiętaj, aby przed samym malowaniem odtłuścić płytkę zmywaczem do paznokci lub specjalnym cleanerem.

Krok 4: Malowanie - domowy manicure

Masz już przygotowane i oczyszczone paznokcie - przyszedł czas na lakier. Pomaluj płytkę pierwszą warstwą produktu. Odczekaj, aż wyschnie, a następnie wyrównaj kolor drugą - ostatnią warstwą. 

W przypadku, gdy wykonujesz domowy manicure hybrydowy - ten krok wygląda nieco inaczej. Każdą warstwę nakładaną na paznokcie należy utwardzić w lampie UV. Kolejność warstw: baza, kolor, kolor, top. Na koniec odtłuść paznokcie zmywaczem do paznokci lub specjalnym cleanerem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień