Jak dobrać rzęsy do kształtu oka? Ciesz się pięknym spojrzeniem w kilka chwil!

person Opublikowane przez: Onlyprof.pl list W: Makijaż

Chcesz uzupełnić swój makijaż i sprawić, by był bardziej wyrazisty? - zdecyduj się na sztuczne rzęsy. Jest to czasem kluczowy krok, aby wyglądać zniewalająco i profesjonalnie. Ważne, aby dobrać odpowiedni kształt, długość, grubość i podkręcenie sztucznych rzęs do naszych oczu. Powinniśmy uwzględnić naszą urodę oraz własne preferencje - nie możemy wybrać pierwszych lepszych sztucznych rzęs. Muszą być one dobrze dopasowane, żebyśmy nie wyglądały po prostu śmiesznie. Dobrze dobrane sztuczne rzęsy przełożą się na zachwycający efekt, profesjonalny look, doskonały makijaż i przede wszystkim - wyeksponują naturalne piękno kobiecego spojrzenia, nie uszkadzając przy tym naszych rzęs.

Twoje oczy mogą być duże, małe, szerokie i wąskie - jeśli głównym kryterium ich podziału jest kształt - oraz szeroko lub wąsko osadzone. Jak dobrać sztuczne rzęsy do konkretnego typu i kształtu oka? Przed ich zakupem warto przeczytać nasz mini poradnik, w którym analizujemy poszczególne typy oczu. Dowiedz się jak dobrać sztuczne rzęsy do kształtu oka i ciesz się pięknym spojrzeniem w kilka chwil!

OCZY REGULARNE

Do tego kształtu sztuczne rzęsy wybiera się najprościej. Należy dopasować produkt do naturalnych rzęs. Pasują do tego typu wszystkie możliwe modele.

OCZY MAŁE

W tym wypadku najważniejszą kwestią będzie dobór produktu o średniej długości. Nie możemy przyćmić i przytłoczyć naszych małych oczu za długimi sztucznymi rzęsami. Można dobrać nieco mocniej zagęszczone modele niż nasze naturalne rzęsy.

OCZY OKRĄGŁE - DUŻE

Aby nie przesadzić i nie przedobrzyć w przypadku dużych oczu, wybierz delikatnie wydłużone i nie za gęste sztuczne rzęsy. Sprawi to, że utrzymasz naturalny wygląd. 

OCZY W KSZTAŁCIE MIGDAŁKA

To kolejny - razem z regularnym kształtem oka - typ, który jest najmniej problematyczny. Oko “migdałek” ma ten atut, że pasuje do niego praktycznie każdy rodzaj sztucznych rzęs.  Zdecyduj się na zagęszczone i cienkie rzęsy o długości.

OCZY WYPUKŁE

W tym wypadku postaw na zakup mocnych i gęstych rzęs - nie mogą być jednak za długie. 

OCZY GŁĘBOKO OSADZONE

Podobnie jak w przypadku oczu wypukłych - tutaj także należy dobrać zagęszczone sztuczne rzęsy. Robi się to w celu zatuszowania opadającej powieki, która jest często spotykana przy tym typie oka. Taki model rzęs ma za zadanie optycznie powiększyć oko.

OCZY SZEROKO ROZSTAWIONE

Jeżeli jesteś posiadaczką takiego typu oka - zdecyduj się w tym wypadku na krótsze rzęsy - szczególnie w zewnętrznym kąciku oka. Jest to bardzo ważny zabieg, aby uzyskać pożądany przez nas efekt.

OCZY WĄSKO ROZSTAWIONE

Postaw w tym wypadku na dłuższe sztuczne rzęsy. Wyciągną one oko, przez co uzyskasz niezapomniany efekt. 

Sztuczne rzęsy są najczęściej sprzedawane w czarnym kolorze. Dostępne są na pasku oraz w kępkach - wybór zależy od Ciebie. Często dostępne są razem z klejem do rzęs - jeśli nie, możesz dokupić go osobno. W celu dokładnego przyklejenia produktu możesz wykorzystać specjalny aplikator lub po prostu zwykłej pincety.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień