Jak używać glinki do twarzy? Nie dopuść do jej wyschnięcia!

person Opublikowane przez: Onlyprof.pl list W: Kosmetyki

Zdecydowanie jednymi z najlepiej działających, a przede wszystkim naturalnych maseczek do twarzy są maseczki z glinką. Występują ich różne kolory, a ich różnorodność i mnogość zastosowań sprawia, że na dobre zagościły w pielęgnacji wielu kobiet - i nie tylko. Pozwalają poczuć się jak w salonie urody i odpowiadają praktycznie na potrzeby każdego typu cery. Glinki do twarzy są niezwykle skuteczne i - jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/eś - warto włączyć je do codziennej pielęgnacji. Mają wiele zastosowań i właściwości - m.in. absorpcyjne i neutralizujące toksyny, które posiadają najczęściej jony dodatnie. Glinka do twarzy posiada natomiast jony ujemne, które łączą się z tymi dodatnimi - w efekcie toksyny są neutralizowane i wydalane z organizmu. Maseczki tego typu usuwają ze skóry nadmiar sebum oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia; nadają skórze świeżości, a ich regularne i systematyczne stosowanie poprawia jej stan. Glinka do twarzy będzie dobra na wypryski, matową skórę, niedoskonałości, nierówny koloryt i wiele innych.

Nie pozwól, żeby glinka do twarzy wyschła!

Dlaczego tak właściwie glinka do twarzy nie może całkowicie zaschnąć? Dlaczego nie można do tego dopuścić? Faktem jest, że woda z takiej maseczki odparowuje naprawdę szybko - tworzy wtedy na skórze dość nieprzyjemną skorupkę. Jeżeli dopuścimy do takiego stanu, wyschnięta glinka do twarzy może przesuszać skórę i powodować podrażnienia. Za każdym razem, gdy widzisz, że maseczka wysycha - nawilżaj i zraszaj ją co kilka minut wodą lub hydrolatem. Pilnuj by była cały czas wilgotna! To właśnie tylko w takiej postaci aktywnie działa na naszą skórę i odżywia ją. Wyschnięta jest zupełnie bezużyteczna i wręcz pogarsza sprawę - wyciąga ze skóry wszystkie dobre składniki i odwadnia ją. Jeśli przygotowujesz swoją glinkę do twarzy, możesz do niej dodać również kwas hialuronowy, żel z aloesu lub gliceryny - te preparaty pomagają utrzymać wilgotność maseczki przez dłuższą ilość czasu. 

Pamiętaj, że podczas przygotowania maseczki z glinką nie możesz używać dowolnych naczyń i mieszać jej byle jakim mieszadełkiem. Powinieneś używać jedynie szklanych, ceramicznych lub drewnianych pojemników i przyrządów do mieszania. Jeśli użyłbyś w tym celu na przykład metalowej miseczki razem ze zwykłą łyżeczką, doprowadziłbyś do dezaktywacji jonów, a co za tym idzie - glinka do twarzy nie będzie działać. Ważna jest też temperatura substancji, z którą tworzysz maseczkę z glinki - musi być ona chłodna lub pokojowa.

Warto wspomnieć też, że glinki można stosować nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie. Na rynku możesz znaleźć też te do zastosowania spożywczego. Bez przeszkód wspomagaj swoje zdrowie za pomocą glinek - szczególnie jeśli masz problemy żołądkowe, jelitowe lub borykasz się z zapaleniem jamy ustnej.

Kto może korzystać z glinek do twarzy?

Z glinek do twarzy może korzystać naprawdę każdy - nawet alergicy! Wybierając produkty najwyższej jakości z dobrym i sprawdzonym składem, możemy być pewni, że taki produkt nie będzie nas uczulał, a wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem - nie podrażni naszej skóry. Ta zasada działa również wtedy, gdy jesteśmy alergikami i mamy delikatną skórę, skłonną do podrażnień.

Istnieją jednak wyjątki. Jednym z nich jest glinka błękitna do twarzy - jej charakterystyczny kolor jest sprawą alg, które posiada w swoim składzie. Mogą one działać uczulająco - nie sama glinka. Aby mieć 100% pewności - przed każdym nałożeniem jakiejkolwiek maseczki, substancji czy preparatu - wykonuj małe próby, aby dowiedzieć się, czy jakiś składnik źle na Ciebie nie zadziała. W tym celu aplikuj niewielką część kosmetyku na skórze za uchem. W ten sposób dowiesz się, czy nowo zakupiony kosmetyk jest dla Ciebie odpowiedni.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień